Kartony archiwizacyjne na dokumenty

Archiwizacja dokumentów ma bardzo istotną funkcję w każdym przedsiębiorstwie. Składowanie faktur, umów oraz rachunków i różnego typu deklaracji to dla wielu firm ogromny problem, który na szczęście da się rozwiązać w bardzo prosty sposób – kupując pudełka archiwizacyjne. Kartony dedykowane do przechowywania dokumentów mają optymalne wymiary wewnętrzne, w tym szerokość, wysokość oraz długość, które zdecydowanie ułatwiają magazynowanie wielu dokumentów i ich łatwe odszukanie w razie potrzeby. Matowa powierzchnia zewnętrzna sprawia, że po pudełkach archiwizacyjnych można pisać i oznaczyć w ten sposób ich zawartość. Przejrzyj koniecznie wszystkie dostępne warianty i zamów już dziś!

Dlaczego warto kupić dedykowane kartony do archiwizacji?

Kartony do archiwizacji dokumentów wyglądają tak samo jak standardowe modele, różnią się jednak od nich wymiarami zewnętrznymi dopasowanymi do wymiarów segregatorów oraz kartek o standardowym wymiarze A4. Dzięki temu w ich wnętrzu zawsze panuje doskonały porządek. Zbyt duża ilość wolnej przestrzeni w przypadku kartonów nie dedykowanych do archiwizacji z reguły kończy się dużym nieporządkiem, który w przypadku kartonów do archiwizacji akt osobowych i segregatorów nie powinien mieć miejsca.

Ponadto pudełka archiwizacyjne umożliwiają przechowywanie dokumentów w prawidłowych warunkach jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo. Kartony są nieprzezroczyste, dlatego nie zwracają na siebie uwagi i nie widać zawartości bez ich otwarcia. Nie bez znaczenia jest także to, że kartony do archiwizacji akt osobowych mają całkowicie płaskie dno, dzięki czemu można je bez problemu umieścić na każdej płaskiej powierzchni i postawić jeden na drugim w celu zaoszczędzenia dużej ilości miejsca.

Nieporządek w dokumentacji to ogromny problem dla każdej firmy niezależnie od jej wielkości, dlatego kartony archiwizacyjne są doskonałym wyborem w przypadku każdego przedsiębiorstwa. Warto wiedzieć, że wedle prawa wiele dokumentów należy przechowywać przez okres minimum 5 lat lub więcej, a ich brak może skutkować karami ze strony właściwych urzędów. Nasze kartony archiwizacyjne na segregatory zapewniają pełne bezpieczeństwo i można je oznaczać pisakami na zewnętrznej stronie, co zdecydowanie ułatwi poszukiwanie prawidłowych dokumentów zawsze wtedy, kiedy będą potrzebne.

Najważniejsze cechy pudełek archiwizacyjnych

Wszystkie nasze kartony do archiwizacji dokumentów są wykonane z wysokiej klasy tektury falistej 3- lub 5-warstwowej, która charakteryzuje się dużą sztywnością konstrukcji. Dzięki temu kartony są bezpieczne w użytkowaniu, nie zmieniają swoich wymiarów po ich pełnym maksymalnym obciążeniu dokumentami, a także są stosunkowo odporne na niewielką wilgoć panującą w niektórych pomieszczeniach gospodarczych. Ponadto kartony do archiwizacji dokumentów są przez naszą firmę dokładnie sprawdzane na każdym etapie produkcji. Wyspecjalizowana komórka zajmująca się wyłącznie kontrolą jakości stale monitoruje proces produkcyjny i reaguje w porę na wszelkie ewentualne błędy i problemy. Dzięki temu nasi kontrahenci zawsze otrzymują doskonale wykonane kartony, które od wielu lat spełniają wszelkie oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

O co dbamy w firmie JanBox?

W firmie JanBox od 2002 roku dbamy o dobro naszych klientów i staramy się, aby wszystkie wyroby naszej produkcji odznaczały się ponadprzeciętną jakością i rewelacyjnym wykonaniem. Właśnie z tego powodu nasi projektanci i technicy co roku dokonują wiele zmian w zakresie naszych kartonów i starają się, aby zapewniały wiele lat intensywnego użytkowania. 

Koniecznie zapoznaj się także z innymi produktami naszej marki. Warto wyróżnić wśród nich akcesoria w postaci taśm poliestrowych polipropylenowych przeznaczone do bardzo dokładnego pakowania największych produktów, a także taśmy pakowe, których nie powinno zabraknąć w żadnej firmie. Zachęcamy także do sprawdzenia oferty folii stretch, a także do złożenia zamówienia na opakowania wyprodukowane wedle ścisłej specyfikacji dostarczonej przez klienta.