FEFCO 400 – pudła, tace, pojemniki z dnem składanym

W celu pogrupowania różnych rodzajów pudełek stworzono jednolity wzornik opakowań kartonowych. Dzięki niemu producenci oraz kontrahenci mają pewność, że zamawiane zgodnie z nadanym symbolem towary (np. pojemniki z dnem składanym) będą odpowiednie. Dla przykładu, karton FEFCO 400 będzie miał strukturę jednowarstwową, a FEFCO 427 będzie szczególnie przydatny do pakowania butów. Taki system eliminuje ewentualne pomyłki wynikające ze skomplikowanych opisów produktowych.

Co kryje się pod symbolami FEFCO?

Omawiane kartony różnią się szablonami, których charakterystyczne właściwości w skrócie przedstawia poniższa tabela:

Symbol FEFCO Właściwości pudełka Przykładowe przeznaczenie
200 proste, klapowe przechowywanie dokumentów
300 dwuczęściowe do sprzedaży detalicznej
400 jednoarkuszowe, łatwe w składaniu np. 427 do sklepów internetowych
500 dwuelementowe, wsuwane pakowanie szkła
600 trwale klejone lub szyte przechowywanie sprzętów AGD
700 jednoczęściowe, klejone jako pudełka ozdobne
900 wewnętrzne części opakowania kratownice i przekładki na dno

Jako producent wytwarzamy opakowania kartonowe na specjalne zamówienie klienta. Modyfikacji najczęściej podlegają wymiary i tekstura pojemnika.

Pojemniki FEFCO 427

Nazywane przez producentów zamiennie tacami opakowania składane to między innymi kartony FEFCO 400. Pudełka te tworzy się najczęściej przy wykorzystaniu tylko jednego arkusza materiału. Po odpowiednim złożeniu stanowi on zarazem dno, pokrywę oraz wszystkie ściany boczne. Najpopularniejszym wariantem jest 427, używany np. do pakowania elektroniki. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród dostępnych modeli występują również takie, które wyposażone są w dodatkowe elementy ułatwiające przenoszenie pojemników. Mogą to być np. uchwyty, zamknięcia czy okienka. W zależności od potrzeb przedsiębiorcy można zamówić składane kartonowe opakowania z nadrukiem lub bez. Do produkcji tych wyrobów używamy tektury falistej.

Najważniejsze parametry kartonów sygnowanych numerem 400:

  • materiał: 3-, 5-, lub 7- warstwowa tektura falista,
  • wymiary: na życzenie klienta,
  • waga: różna, podawana przez producenta indywidualnie na podstawie zamówienia,
  • kolor: zależny od surowca,
  • liczba elementów: jeden kartonowy pojemnik ze składanym dnem.

Kartony do sklepów internetowych

Jednym z najpopularniejszych typów kartonowych pojemników, wykorzystywanych zarówno przez producentów jak i pośredników (właścicieli sklepów stacjonarnych czy internetowych), są pudełka składane FEFCO 427. Jest to jeden z wariantów wyżej omówionej grupy opakowań. Dlaczego zyskał taką popularność? Wyróżnia go szczególnie duża wytrzymałość (między innymi dlatego, że dno i ściany są składane z jednego elementu). Dzięki temu produkt jest lepiej zabezpieczony przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi związanymi np. z transportem towaru.

Dodatkową zaletą kartonowych pojemników FEFCO 400, w tym wariantu 427, jest fakt, że producenci dostarczają je w płaskich stosach. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w magazynie. Ty także wypróbuj to rozwiązanie. Poznaj naszą ofertę w konkurencyjnych cenach.