Kartony pocztowe (Poczta Polska)

Branża e-commerce rośnie z roku na rok, a jej wpływ na gospodarkę całego kraju jest coraz większy. Wiele firm wcześniej realizujących sprzedaż wyłącznie stacjonarnie dokonuje przekształcenia na sprzedaż w internecie. Co ma wiele zalet z biznesowego punktu widzenia. Podstawowym problemem jest jednak to, w jaki sposób dostarczyć produkt wprost do rąk adresata. W naszej firmie JanBox dostępne są kartony pocztowe w wielu rozmiarach, różniące się wytrzymałością, maksymalnym obciążeniem oraz ceną zakupu. wszystkie są jednak rewelacyjnie wykonane z tektury i odznacza się ponadprzeciętną trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Warto je poznać z bliska.

Co jest najważniejsze w kartonach pocztowych?

Od kartonów dedykowanych do wysyłania przedmiotów na bliskie lub dalekie odległości oczekuje się bardzo wiele. Najważniejsza jest jednak zawsze ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie z tego względu w firmie JanBox postawiliśmy na wyselekcjonowaną przez nas osobiście tekturę falistą 3- lub 5-warstwową, która zapewnia najwyższy poziom trwałości kartonów. Tektura jest stosunkowo odporna na odkształcenia wynikające z dość dużego obciążenia. A także znakomicie znosi wielodniowy proces wysyłki globalnej za granicę. Nie bez znaczenia jest także to, iż kartony pocztowe JanBox zachowują swoją estetykę przez praktycznie całą podróż, dzięki czemu docierają do klienta w dobrym stanie. Zniszczone, podarte i rozerwane kartony niskiej klasy sprawiają w oczach konsumenta bardzo złe wrażenie.

Liczą się nawet najmniejsze detale

W firmie JanBox nie uznajemy żadnych półśrodków i kompromisów. dlatego znajdziesz u nas wyłącznie najlepsze kartony pocztowe, dedykowane do długich i intensywnych podróży międzynarodowych lub krajowych. Co więcej, wszystkie są pozbawione błędów konstrukcyjnych. Nasi technicy stale doglądają procesu produkcji kartonów pocztowych i oceniają zgodność wymiarów z projektem czy też wyrywkowo sprawdzają pojedyncze sztuki i ich wykonanie. Dzięki temu każdy klient naszej firmy JanBox zawsze otrzymuje zestaw kartonów pocztowych zgodnych z deklaracjami i pozbawionych defektów oraz wad fabrycznych. Część z nich bardzo źle wpływa na wizualną stronę produktu. Podczas gdy inne mogą powodować odkształcenia się kartonu bądź jego rozerwanie w skrajnych przypadkach. Co więcej, proces produkcji kartonów pocztowych nie wywołuje negatywnego wpływu na środowisko. Tektura jest pozbawiona chemikaliów niebezpiecznych dla zdrowia.

Wpływ rozmiaru kartonu na wymiary przesyłek pocztowych

Maksymalne wymiary przesyłek pocztowych są zawsze ustalone z góry przez przewoźnika, a ich przekroczenie ma wiele przykrych skutków. Podstawową wadą przekroczenia wielkości przesyłki jest naliczenie dodatkowych opłat wynikających z wejścia w kolejny gabaryt, a największą – brak możliwości wysyłki.

Jaki rozmiar paczki na poczcie należy wybrać? Poczta Polska dzieli przyjmowane paczki na gabaryt A oraz gabaryt B. W przypadku gabarytu A paczka może mieć długość maksymalnie 60 cm, szerokość 50 cm, a wysokość 30 cm. Przekroczenie któregokolwiek z tych wymiarów oznacza automatyczne zaksięgowanie przesyłki jako gabaryt B. W którym z kolei maksymalny wymiar szerokości, długości bądź wysokości nie może przekroczyć 150 cm. Wbrew pozorom istotne są również minimalne wymiary przesyłek pocztowych, gdyż Poczta Polska nie przyjmuje paczek mniejszych niż 9 x 14 cm od strony adresowej.

Właśnie z tego powodu warto kupować dopasowane kartony pocztowe, które mają wymiary zgodne z maksymalnymi i nie powodują przekroczenia wymiarów wymaganych przez Pocztę Polską. W ten sposób można oszczędzić i pieniądze, i czas.

Zamów już dziś bezpośrednio u producenta!

W naszym sklepie znajdziesz przeróżne kartony pocztowe dedykowane dla najbardziej wymagających klientów i firm działających w różnych branżach. Zamów już dziś, a w razie pytań skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na najtrudniejsze pytania związane z całym naszym asortymentem. Procesem produkcji czy rodzajem stosowanych przez nas półproduktów. Zapewniamy także możliwość wykonania paczek pod wymiar, w tym celu zachęcamy do rozmowy telefonicznej.