Opakowania kartonowe

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki dla firmy?

Autor: 25 lipca 2022 25 listopada, 2022 Brak komentarzy

Chcesz przenieść biuro, sklep lub zakład usługowy do nowej lokalizacji? Jest to skomplikowana operacja logistyczna, która wymaga odpowiedniego rozplanowania kolejnych czynności oraz zadbania o kartony do pakowania zgromadzonych rzeczy. Jak wybrać i gdzie kupić najlepsze pudełka kartonowe do przeprowadzki dla firmy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby odpowiednio zabezpieczyć mienie przed zniszczeniem, ułatwić przenoszenie przygotowanych paczek i uniknąć przykrych niespodzianek, które mogłyby zdarzyć się w drodze.

Odpowiednio zaplanuj przeprowadzkę

Zanim rozpoczniesz pakowanie, dobrze rozplanuj całe przedsięwzięcie, aby zminimalizować jego wpływ na prowadzony biznes. Samodzielny przewóz mebli, sprzętu, księgozbioru i wielu innych drobiazgów potrzebnych w codziennej pracy może być naprawdę trudnym zadaniem, dlatego pomocne będą profesjonalne firmy przeprowadzkowe. Specjaliści mają doświadczenie w realizacji nawet translokacji zakrojonych na bardzo szeroką skalę i dysponują odpowiednimi samochodami dostawczymi oraz ciężarowymi (mogą okazać się przydatne w większych przedsiębiorstwach, gdy do przeniesienia są maszyny produkcyjne czy całe magazyny).

Najważniejsze, aby termin opuszczenia lokalu ustalić z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu pozostanie czas na spisanie protokołów, odbiór i inne czynności formalne. Odpowiednio wcześniej poinformuj również o przerwie w pracy klientów i kontrahentów.

Najbezpieczniej będzie wyznaczyć głównego koordynatora przeprowadzki. Taka osoba będzie odpowiedzialna za nadzór nad pakowaniem, oznaczaniem oraz wnoszeniem i wynoszeniem pudeł, bieżący kontakt z przewoźnikiem. To ona może zająć się również szczegółową inwentaryzacją mebli, sprzętów i innego wyposażenia firmy. Przygotowaną listę warto wykorzystać podczas rozpakowywania. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że nic nie zgubiło się podczas ogólnego zamieszania.

Jakie kartony do przeprowadzki wybrać?

Świadczysz usługi przeprowadzkowe i potrzebujesz opakowań, w których bezpiecznie przewieziesz mienie swoich klientów? A może planujesz przeniesienie biura lub lokalu usługowego na własną rękę? W każdej z tych sytuacji warto starannie dobrać odpowiednie pojemniki, które nie tylko pomieszczą wszystkie rzeczy, ale przede wszystkim zapewnią im bezpieczeństwo w drodze. Zrezygnuj z przypadkowych materiałów. Najlepsze będą mocne kartony do przeprowadzki wyprodukowane specjalnie z tym przeznaczeniem.

Powstają one z tektury falistej. Jest to uniwersalny surowiec, który w doskonały sposób łączy lekkość z odpornością na uszkodzenia. Do jej wytworzenia często wykorzystuje się papier makulaturowy. Jest tania, biodegradowalna i w pełni ekologiczna.

Tekturę falistą dzieli się na:

  • 2-warstwową – powierzchnia jednej powłoki jest całkowicie gładka, a drugiej pofalowana. Sprawdza się głównie do pakowania niezbyt ciężkich przedmiotów o niestandardowych kształtach,
  • 3-warstwową – dwie warstwy są gładkie, a trzecia falista. Ten rodzaj dzieli się ze względu na grubość fali wewnętrznej. Fala B ma wysokość od 2,5 do 3,0 mm, C 3,0 – 3,7 mm, a E 1,1-1,7 mm (tzw. mikrofala),
  • 5-warstwową – ma mocną powierzchnię, składająca się z aż pięciu sprasowanych ze sobą części. Typ BC wykorzystuje tekturę o grubości fali od 6 do 7 mm, a BE w przedziale 3,7-5 mm.
  • 7-warstwową – na rynku określaną często także jako wielowarstwowa.

Tektura falista jest łatwa w obróbce i elastyczna, dlatego bardzo często wykorzystuje ją producent pudełek kartonowych. Wytrzymałe pudła przeprowadzkowe wykonywane są z materiału trójwarstwowego lub pięciowarstwowego, który jest sprężysty, nie pęka pod wpływem ciężaru i nie odkształca się przy nacisku na dno czy ścianki.

Jakie wymogi powinny spełniać kartony do przeprowadzki?

To od nich zależy bezpieczeństwo przewożonych rzeczy, dlatego muszą być bardzo trwałe. Nawet tanie kartony do przeprowadzki muszą wytrzymywać obciążenia statyczne i dynamiczne oraz niekorzystne warunki pogodowe (jak deszcz, mgła itp.). Ich celem jest zabezpieczenie mienia przed zabrudzeniem, wilgocią, zadrapaniami, stłuczeniem oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Z tego powodu bardzo ważna jest perfekcyjna jakość wykonania. Jakiekolwiek niedociągnięcia czy skazy produkcyjne mogą prowadzić do pęknięcia lub przerwania tektury.

Ważne, aby pudła były dopasowane do wielkości pakowanych przedmiotów. Najlepiej jest wybierać 3 różne wymiary, by łatwo było ułożyć w nich różne przedmioty. Zbyt duże kartony do przeprowadzki nie są dobrym pomysłem, chociaż ich wykorzystanie może być kuszące. Pozornie może się wydawać, że przyspieszą one proces pakowania. Sprawdzą się jednak głównie na rzeczy prywatne – np. ubrania, firanki, zasłony i inne tkaniny, które zajmują więcej miejsca, ale mają niewielką wagę. Ułożenie w nich segregatorów i teczek z dokumentami czy firmowego księgozbioru groziłoby pęknięciem dna w czasie przenoszenia paczek. Weź pod uwagę, że należy je wynieść z firmy, wnieść do samochodu dostawczego, a po pokonaniu trasy przenieść do nowego lokalu. Taki proces jest wymagający. Wysoki ciężar utrudniałby pracę obsłudze, a jednocześnie łatwo byłoby zniszczyć rzeczy. Doświadczone ekipy wskazują, że najczęstszym powodem uszkodzeń jest pozostawienie wewnątrz zbyt dużej wolnej przestrzeni.

Mniejsze pudełka są bardziej praktyczne. Dodatkowo warto zastosować folię bąbelkową czy specjalne poduszki wypełnione powietrzem, które doskonale otulają delikatniejsze przedmioty (np. szkło z biurowej kuchni czy dekoracje zdobiące recepcję). W przypadku sprzętu komputerowego dobrze jest zastosować oryginalne opakowania od producenta (najlepiej, gdy zachowane zostały także styropianowe i tekturowe przekładki).

Zrezygnuj z kartonów złożonych na tzw. zakładkę. Dobrze sprawdzają się one do przechowywania, ale przy przeprowadzkach są niepraktyczne. Zawsze zadbaj o sklejenie boków i dna mocną taśmą pakową, która nie odklei się nawet przy częstym przekładaniu paczek.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki firmy?

Gdy planujesz przenosiny firmy, tanie kartony do pakowania z drugiego obiegu nie są dobrym pomysłem. Zużyte opakowania tekturowe pochodzące z marketów spożywczych, budowlanych czy z elektroniką pozostaw na inne okazje. Wybierz mocne kartony do przeprowadzki bezpośrednio od producenta. Dzięki temu masz gwarancję, że są one nowe i zaprojektowane w taki sposób, by wytrzymywały nawet wielogodzinną pracę w trudnych warunkach. Technicy przygotowują projekty do zadań specjalnych, wykonane z najwyższą starannością z mocnej tektury 3-warstwowej lub 5-warstwowej i wytrzymujące duże obciążenia.

Tanie kartony do przeprowadzki – sprawdź ofertę JanBox!

Jako producent opakowań działamy na rynku już od 2002 roku. Przez ten czas doskonale poznaliśmy potrzeby naszych klientów i udoskonaliliśmy technologie. Dzięki temu dostarczamy pudełka kartonowe do przeprowadzki dla firmy spełniające nawet najbardziej restrykcyjne wymogi. Są one przeznaczone do samodzielnego składania, dlatego zajmują niewiele miejsca, a ich sprawna dostawa w dowolny zakątek kraju nie stanowi żadnego problemu. Sprawdź szczegóły naszej oferty i zamów wyposażenie dla swojej firmy przeprowadzkowej lub przedsiębiorstwa planującego zmianę siedziby.