0

Koszyk

Opakowania kartonowe

Do czego potrzebne są wypełnienia do kartonów?

Autor: 24 lutego 2022 25 maja, 2022 Brak komentarzy

Aktualnie dużą popularnością cieszy się dostarczanie paczek przez kuriera lub za pomocą paczkomatów. Aby przesyłka była odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniem w transporcie, należy zastosować odpowiedni karton. Ważne są jego gabaryty, zwłaszcza jeśli zamierzasz nadać pakunek w paczkomacie, ale również trwałość samego materiału oraz sposób, w jaki się go składa. Wszystkie te elementy sprawią, że przedmiot, który zostanie wysłany do klienta, będzie właściwie zabezpieczony. To nie koniec. Istotną kwestią są również wypełnienia do kartonów. Bez nich artykuł, który znajduje się w środku, może ulec uszkodzeniu, przesunąć się lub nawet zbić. Dlatego wyjątkowo istotne jest dopasowanie odpowiedniego wkładu do towaru, a także wielkości kartonu. Nie bez znaczenia pozostaje też to, że wypełnienie do kartonu musi być lekkie. Nie powinno ono bowiem zwiększać wagi paczki, tak aby można ją było bez trudu umieścić w paczkomacie lub oddać kurierowi bez dopłacania za dodatkowe kilogramy.

Wypełnienia do pudełek – dlaczego są tak ważne?

Odpowiednie zapakowanie paczki to nie tak prosta sprawa, jak mogłaby się wydawać. Aby pakunek był lekki, a do tego właściwie zabezpieczony, należy wybrać konkretne wypełnienie do kartonu. To za jego sprawą produkt, który znajduje się w środku, będzie bezpieczny, nawet jeśli podczas transportu karton przewróci się lub wypadnie z kontenera. Klient z pewnością doceni starania o dostarczenie najlepszej jakości, pełnowartościowego towaru, prosto w jego ręce. Istotną kwestią jest także znalezienie takiego wypełnienia, które będzie estetyczne i zgodne z filozofią firmy, a zarazem przystosowane do artykułu. Zatem do rzeczy wykonanych ze szkła, czy ceramiki najlepiej sprawdzi się wypełnienie kartonowe, amortyzujące ewentualne wstrząsy i chroniące delikatną strukturę przedmiotu. Do przedmiotów wykonanych z innych tworzyw, które z reguły są bardziej odporne na uszkodzenia, sprawdzą się wypełnienia zrobione z wełny drzewnej, czyli inaczej wirów do pakowania, papieru kraftowego czy tektury. W sprzedaży jest wiele ciekawych rozwiązań w tym zakresie. Od mało ekologicznych, ale bardzo popularnych i trwałych, aż po całkowicie biodegradowalne i wyjątkowo lekkie, a przy tym skuteczne. Warto wspomnieć, że wypełniacz do kartonów może być także świetnym sposobem na dodatkową reklamę. Na wielu z dostępnych na rynku produktach można nadrukować logo firmy, a nawet nadać im charakterystyczny dla danej marki kolor. Takie nietuzinkowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta znajdziesz w sklepie online janbox.pl. W jednym miejscu możesz zaopatrzyć swoje przedsiębiorstwo w spersonalizowane, wygodne w składaniu kartony oraz praktyczne wypełnienia, które skutecznie zabezpieczą twój towar w drodze do klienta.

Wypełnienia kartonowe – jak ich używać, aby były skuteczne?

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje przesyłki były pozytywnie oceniane przez klientów, warto właściwie je zabezpieczyć. Taka inwestycja w wypełnienie do kartonów najwyższej jakości i skuteczności z pewnością wpłynie na to, jak postrzegają Cię Twoi klienci. Paczka podczas transportu narażona jest na różne uszkodzenia mechaniczne. Dlatego poza doborem konkretnego wypełnienia istotne jest także umieszczenie go w taki sposób, aby dokładnie zabezpieczało przedmiot. Trzeba pamiętać o tym, że sam karton nie zabezpieczy wystarczająco przesyłki, pozwoli ją jedynie wygodnie przewieźć, a największą rolę odegra tu właśnie wypełnienie. Baza, która znajduje się wewnątrz pakunku, powinna być tak skonstruowana, aby zabezpieczać przedmioty przed uszkodzeniami, wstrząsami oraz wilgocią. Dopiero jeśli spełnia wszystkie te cechy, będzie wystarczająco skuteczne i znakomicie sprawdzi się do każdego towaru. Ułożenie konkretnego wypełnienia do kartonów, tak aby przedmiot wewnątrz pudełka nie przesuwał się, a co za tym idzie, nie obijał się o ściany kartonu lub pozostałe artykuły, które znajdują się w pudełku, jest bardzo ważne. Musi być go zatem odpowiednio dużo, ale równocześnie nie więcej niż to wymagane. Karton nie może być wypełniony po brzegi, aby nie otworzył się podczas przerzucania pakunków w magazynie. Trwałe i solidne zabezpieczenie Twoich przesyłek znajdziesz w sklepie online janbox.pl. W naszej ofercie nie brakuje ekologicznych rozwiązań, które są nie tylko trwałe, ale również świetnie zabezpieczą towar przed uszkodzeniem czy zalaniem.

Wypełnienie kartonów – propozycje dostępne na rynku

Na rynku znajdziesz wiele propozycji wypełnień, które mają za zadanie odpowiednio zabezpieczyć przesyłki. Poznajmy te stosowane najczęściej. Charakteryzują się one dużą skutecznością, są sprawdzone i trwałe, a do tego wygodne w użytku i zdadzą egzamin w przypadku każdego produktu, bez względu na jego gabaryty.

1. Folia bąbelkowa

Na początku warto wymienić niezwykle popularną folię bąbelkową, która stosowana jest w przypadku przeróżnych towarów. Sprawdza się również jako bariera termoizolacyjna. Chroni przed wilgocią, a także doskonale amortyzuje wszelkiego rodzaju wstrząsy. Jest to jeden z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych wypełniaczy. Produkt ten pozwala na szybkie i sprawne owinięcie niemal każdego artykułu. Folia przyczepia się do powierzchni towaru i dokładnie ją zabezpiecza. Folia bąbelkowa może posłużyć też jako element, który pozwoli doskonale wypełnić wolną przestrzeń znajdującą się w pudełku. Z racji tego, że przejawia ona właściwości termoaktywne, wykorzystywana jest do zabezpieczania leków, kosmetyków (zwłaszcza tych naturalnych) oraz suplementów, które wymagają utrzymania odpowiedniej, stałej temperatury. Folia nie pozwoli, aby taki artykuł nadmiernie się przegrzał lub wychłodził. Ciekawą właściwością tego wypełnienia jest także odporność na ewentualne wyładowania elektrostatyczne. Do jej zalet warto zaliczyć ponadto wagę – folia bąbelkowa jest wyjątkowo lekka.

2. Worki foliowe AirBag

Wypełnienia kartonowe, takie jak worki foliowe, należą do nowoczesnych rozwiązań w zakresie zabezpieczania wnętrza paczek przed uszkodzeniem. Doskonale chronią przed wstrząsami, drganiami oraz upadkami. Czym jest AirBag? To nic innego jak foliowe torebki, niewielkich rozmiarów wypełnione sprężonym powietrzem. Są one ze sobą połączone, ale bez trudu można podzielić ja na mniejsze sektory. Świetnie sprawdzają się do transportu telefonów, laptopów oraz innej niewielkiej elektroniki. Wykorzystywane są także do przewozu alkoholi.

3. Styropian jako wypełnienie paczki

Często ta forma wypełnienia stosowana jest w przypadku ochrony sprzętu AGD, takiego jak pralki czy zmywarki, a nawet lodówki. Rewelacyjnie chroni także przedmioty o ostrych krawędziach, a do tego nadaje przedmiotom stabilność. Sprawia, że paczka odporna jest na wstrząsy, upadki i inne uszkodzenia mechaniczne. Jego zaletą jest lekkość i twarda, zbita struktura.

4. Papier kraftowy

Ten wypełniacz jest nie tylko ekologiczny, lecz także pozwala na umieszczenie na jego powierzchni logo marki. Swoją teksturą przypomina tekturę, można go bez trudu dopasować do każdego przedmiotu, pozwala na zgniatanie, a do tego świetnie posłuży jako wypełniacz pustej przestrzeni w paczce. Ten produkt nie przepuszcza światła i chroni towar przed uszkodzeniem. Jest ekologiczny, wykonuje się go bowiem z niebielonych włókien drzewnych, włókien makulaturowych oraz włókien drzew iglastych. Dostępny jest w sprzedaży w formie całych rolek lub pojedynczych arkuszy.

5. Eko skropak

Ten produkt jest szybki w użyciu, a także wyjątkowo ekologiczny. Zrobiony został ze składników pochodzenia roślinnego, które mogą być użyte jako kompostownik. Wystarczy jedynie wsypać je do pudełka z każdej strony przedmiotu. Eko skropak chroni towar przed wstrząsami oraz uszkodzeniami. Chętnie wykorzystywany jest przez wiele firm specjalizujących się w sprzedaży wysyłkowej. Aby pozbyć się go, nie musisz go wyrzucać, wystarczy zalać go wodą. Poza tym staje się również ciekawą ozdobą wielu paczek.

6. Wełna drzewna, czyli wióry

Prezentowany wypełniacz do kartonów sprawdzi się do pakowania zarówno przedmiotów wykonanych z trwalszych tworzyw, jak i tych zrobionych ze szkła czy ceramiki. Ogromną zaletą tego produktu jest jego skuteczność, bowiem świetnie amortyzuje wstrząsy, a jednocześnie wygląd. Można go barwić i dopasowywać do koloru produktu, a także barwy, która wyróżnia daną markę. Świetnie prezentuje się wewnątrz pudełka i sprawia, że cała przesyłka jest spójna.

7. SizzlePak, czyli sama natura

Ten produkt, tak samo jest wióry, bardzo ładnie wygląda wewnątrz paczki. Jest zatem znakomitym połączeniem walorów estetycznych z ochroną. Wygląd tego rodzaju wypełnienia przypomina papierowe sprężynki, które dostępne są w różnych kolorach. Ten wypełniacz sprawi, że paczka będzie dokładnie zabezpieczona, a to za sprawą wyjątkowej właściwości SizzlePak. Zwiększa on nawet trzykrotnie swoją objętość, a co za tym idzie, oplata każdy element paczki i tworzy dla niej barierę ochroną przed wstrząsami.

8. Eko Flupis

Ten wypełniacz również należy do ekologicznych rozwiązań. Jest także wyjątkowo lekki i świetnie pochłania wilgoć. Wyglądem przywodzi na myśl chrupki kukurydziane, w tym przypadku został on zrobiony ze spienionego papieru, który uprzednio jest rozdrabniany. Jest on prosty w użyciu i świetnie zabezpiecza wnętrze paczki. Można też dopasować różne kolory, by były spójne z wizerunkiem firmy. Eko Flupis wspaniale sprawdzi się jako alternatywa dla folii.

9. Wypełnienie tekturowe

Wypełnienie tekturowe chroni nawet wyjątkowo delikatne towary. Sprawia, że podczas transportu szklanki, figurki, czy wazony nie zbiją się. Doskonale nadaje się także do unieruchamiania cięższych przedmiotów. Produkt ten jest w pełni ekologiczny i możne zostać poddany ponownemu wykorzystaniu.

10. Papierowe poduszki powietrzne

To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie stanowi znakomitą alternatywę dla poduszek wykonanych z folii. Idealnie nadaje się do delikatnych przedmiotów. Wypełnia wnętrze kartonu, nie pozostawiając miejsca na przesuwanie się produktów w jego wnętrzu. Pozwala na zabezpieczenie towarów przed wstrząsami i upadkami.

Wybierz pola do porównania, reszta będzie ukryta
  • Zdjęcie
  • Oceny
  • Cena
  • Dostępność
  • Dodaj do koszyka
  • Dodatkowe informacje
Porównaj