Opakowania kartonowe

Konfigurator opakowań kartonowych na wymiar – Janbox

Autor: 24 marca 2022 25 maja, 2022 Brak komentarzy

Odpowiednio dobrane opakowania bardzo ułatwiają prowadzenie biznesu e-commerce. Wysokiej jakości kartony do wysyłek robią świetne wrażenie na klientach i pomagają w optymalizacji czasu dostawy. Właściwie wybrane wymiary sprawiają bowiem, że Twoja firma unika ewentualnych nieporozumień z firmą kurierską. W trosce o wygodę naszych klientów przygotowaliśmy konfigurator opakowań, pozwalający precyzyjnie je zaprojektować. Czytaj dalej, aby wszystkiego się o nim dowiedzieć!

Jak działa konfigurator opakowań kartonowych na wymiar?

Nasze intuicyjne, internetowe narzędzie charakteryzuje się prostym sposobem działania. Opakowania kartonowe na wymiar można dostosować pod wieloma różnymi względami, co pozwala na dobór dokładnie takich produktów, jakich obecnie najbardziej potrzebujesz. Gdy już wprowadzisz wszystkie niezbędne dane do konfiguratora, przygotuje on dla Ciebie wycenę i pozwoli Ci w ten sposób dokładnie zapoznać się z kosztami.

Wygodę naszych klientów zawsze stawiamy na pierwszym miejscu, więc zadbaliśmy również o to, byś mógł w każdym momencie wrócić do dowolnego etapu składania zamówienia. Opakowania kartonowe z nadrukiem da się dzięki temu swobodnie dostosować do swoich indywidualnych preferencji i wybrać dokładnie takie rozwiązanie, z którego będziesz najbardziej zadowolony pod kątem jakości, estetyki i ceny.

Przyjrzyjmy się teraz właściwościom zamawianych artykułów, które możesz wygodnie zmieniać w konfiguratorze.

Rozmiar i liczba opakowań

Pierwszym krokiem jest oczywiście wybranie wielkości zamawianych produktów. Wymiary kartonów u dostawców takich jak Poczta Polska, InPost czy DPD zauważalnie się od siebie różnią, ponieważ każda firma kurierska stawia na swój własny standard. W konfiguratorze możesz zdecydować się na jeden z rozmiarów proponowanych, których jest aż kilkanaście.

Jeśli żaden z nich nie wpisuje się w Twoje preferencje, przewidujemy również możliwość wyboru niestandardowej długości, szerokości i wysokości pudełka. Klient ma dzięki temu gwarancję, że w naszej ofercie zawsze uda mu się znaleźć coś dla siebie.

W ramach następnego etapu musisz określić liczbę artykułów, którą chcesz zamówić. Pudełka kartonowe – z nadrukiem lub bez, chętnie przygotujemy dla Ciebie w nakładzie wynoszącym 500 sztuk lub więcej. W tym przypadku również przewidzieliśmy kilka standardowych, szczególnie popularnych opcji do wyboru. Jeśli wskazana liczba nie będzie Ci odpowiadać, zawsze możesz wpisać ją ręcznie i precyzyjnie dopasować zamówienie do swoich indywidualnych potrzeb.

Materiał i dodatkowe wykończenie pudełek

Nasz intuicyjny konfigurator pozwala również dostosować kartony do wysyłek pod kątem materiału, który zostanie wykorzystany do ich produkcji. Co ciekawe, decydować możesz o rodzaju tektury na zewnątrz i wewnątrz pudełka, tworząc w ten sposób przykuwający uwagę produkt.

Materiał jest wysokiej jakości, a jego wytrzymałość przekłada się na możliwość swobodnego używania opakowań chociażby w celach transportowych. Tektury białe, szare lub kraft, wzbogacone na przykład o odpowiedni nadruk, mogą służyć promocji Twojej marki.

Przewidujemy również możliwość zastosowania wykończenia, by pudełka na wymiar wpisywały się jak najlepiej w oczekiwania i preferencje naszych klientów. Z tego względu możesz zaznaczyć w konfiguratorze, by produkt został zaopatrzony w pasek klejowy. To prosty i funkcjonalny dodatek, który bardzo przyśpiesza proces kompletowania zamówień. Można rozważyć implementację tasiemki zrywającej – sprawi ona, że otwieranie paczek przez klientów Twojego sklepu będzie odbywać się płynniej i przyjemniej.

Drukowanie na kartonie, czyli odpowiednia grafika

Ostatnim etapem składania zamówienia przez konfigurator jest możliwość zatroszczenia się o to, by design opakowań stał się prawdziwie unikalny i reprezentował jak najlepiej Twoją markę. Taki efekt można osiągnąć w bardzo prosty sposób – wystarczy wydrukować odpowiednią grafikę na zewnątrz i wewnątrz kartonu.

Proponujemy dwie wersje kolorystyczne – Twoje logo może być wydrukowane w jednym lub dwóch kolorach. Gwarantujemy, że w obu przypadkach będzie się ono prezentowało estetycznie, a wybór jest tutaj przede wszystkim kwestią preferencji. Wygodną i bardzo użyteczną opcją jest możliwość załadowania odpowiedniej grafiki już na tym etapie. Drukowanie na kartonie możemy wdrożyć po zapewnieniu nam pliku w formacie PNG, JPG lub DDS, co znacznie przyśpieszy cały proces i pozwoli na terminowe wykonanie zamówienia.

Logo lub inny symbol Twojej marki to bardzo istotny element opakowania, dzięki któremu możesz w wielu miejscach subtelnie ją promować. Dostosowujemy się również do życzeń klienta, który nie przewiduje umieszczenia nadruku na swoim produkcie – w takiej sytuacji w konfiguratorze wystarczy po prostu zaznaczyć stosowną opcję.

Wysokiej jakości kartony do paczkomatów z nadrukiem

Dobrze dobrane kartony do paczkomatów to ważna sprawa w przypadku prowadzenia biznesu e-commerce. Wynika to oczywiście z ogromnej popularności, jaką cieszy się obecnie usługa InPostu. Możliwość odebrania swojej paczki w gęsto rozsianych po całej Polsce skrytkach to ogromny atut, który Twoi klienci będą chcieli wykorzystać podczas składania zamówienia w sklepie. Musisz mieć z tego względu zapas kartonów, które zmieszczą się w każdym paczkomacie.

Firma kurierska InPost bardzo precyzyjnie określa, jakie opakowania przyjmuje do swoich skrytek. Istnieje możliwość wysłania paczek w trzech różnych gabarytach, do których trzeba się dostosować. Produkty o odpowiednich wymiarach można z powodzeniem zamówić za pomocą naszego intuicyjnego konfiguratora, wyposażając je przy tym np. w estetyczny nadruk.

Dopuszczalne wymiary kartonów – Poczta Polska

Usługa kurierska Poczty Polskiej to również częsty wybór klientów. W jej przypadku kartony wysyłkowe także mają ściśle określone wymiary maksymalne i dzielą się pod tym względem na cztery rodzaje gabarytowe: XS, S, M i L. Co ciekawe, dostawca narzucił jeszcze trzy istotne ograniczenia odnośnie do maksymalnej:

  • sumy długości trzech boków – 2500 mm,

  • długości najdłuższego boku – 1500 mm,

  • wagi przesyłki – 30 kg.

Odpowiednio dobrane kartony pocztowe pozwolą Ci na efektywne prowadzenie działalności handlowej, nie martwiąc się przy tym o ewentualne nieporozumienia podczas transportu paczek przez Pocztę Polską. Konfigurator dostępny na stronie Janbox.pl daje Ci możliwość precyzyjnego ustalenia każdego z wymaganych atrybutów w taki sposób, by opakowanie spełniało narzucone przez usługodawcę warunki.

InPost, DPD, GLS i inne – opakowania na wymiar

W Polsce funkcjonuje wiele firm kurierskich, z których usług codziennie korzystają miliony mieszkańców naszego kraju. Twój e-commerce powinien być zaopatrzony w opakowania na wymiar, wpisujące się w warunki określone przez InPost, DPD, GLS, DHL czy każdego innego dostawcę paczek – zależnie od wybranego przez Ciebie przewoźnika. Szczegółowy wykaz stosowanych standardów znajdziesz na ich stronach internetowych – zapoznasz się tam ze szczegółami, dzięki czemu odbiór paczek przez kuriera zawsze będzie przebiegać sprawnie, a Ciebie i Twoich pracowników absolutnie nic nie zaskoczy.

Im szersza jest oferta form dostawy produktów, tym chętniej klient zdecyduje się na ponowne zakupy w Twoim sklepie internetowym. Estetyczne pudełka kartonowe z nadrukiem mogą go dodatkowo przekonać do takiej decyzji – wysoka jakość i efektowna grafika mówią same za siebie. To prosta i skuteczna inicjatywa, na którą zdecydowanie warto się zdecydować w celu promocji swojego biznesu. Przykuwające uwagę logo zapisze się na dłużej w pamięci osoby, która miała z nim styczność.

Janbox.pl – wysokiej jakości kartony fasonowe z nadrukiem

Nasza firma produkuje kartony fasonowe z nadrukiem, które można wykorzystać podczas prowadzenia swojej działalności handlowej. Jedyne, co musisz zrobić jako klient, to uruchomić intuicyjny konfigurator, pozwalający na dokładne dostosowanie każdego elementu zamówienia do swoich indywidualnych preferencji. Nie czekaj zatem i skorzystaj z niego już dziś, a my sprawnie skompletujemy przesyłkę i wyślemy ją wprost pod wskazany przez Ciebie adres!