was successfully added to your cart.

Koszyk

Porady

Wypełniacze do pudełek – rodzaje i zastosowanie

Autor: 14 września 2020 Brak komentarzy

Na pewno wiele razy trzymałeś w swoich dłoniach pudełko, po otwarciu którego okazywało się, że poza zakupionym przez Ciebie produktem znajdowało się w nim coś jeszcze – folia bąbelkowa, styropian czy poduszki wypełnione powietrzem. I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego! Są to bowiem jedne z najczęściej wykorzystywanych wypełniaczy pudełek, które stosuje się przede wszystkim w celu zabezpieczenia towaru przed jego uszkodzeniem. Okazują się one bardzo przydatne szczególnie podczas transportowania poszczególnych przedmiotów, ale też mogą je odpowiednio wyeksponować. Sprawdźmy więc najpopularniejsze rodzaje wypełniaczy oraz ich zastosowanie.

Przegrody wewnętrzne

Wewnętrzne przegrody, wykonywane najczęściej z tektury falistej, stosowane są bardzo często w sytuacji, gdy w danym pudełku znajduje się więcej niż jeden przedmiot. Gdy konieczne jest zabezpieczenie ich przed zetknięciem się ze sobą, warto sięgnąć właśnie po przegrody, które pozwalają uzyskać oczekiwany efekt. Chętnie korzystają z nich m.in. twórcy produktów dystrybuowanych w szklanych naczyniach – słoikach, butelkach i wielu innych. Jak wiadomo, szkło jest materiałem łatwym do uszkodzenia, dlatego, gdy artykuły z niego wykonane transportowane są w wymagających warunkach, przegrody mają na celu zapewnić im stabilną pozycję, aby nie przemieszczały się w pudełku.

Wełna drzewna

Innego rodzaju, choć również bardzo popularnym rodzajem wypełniacza opakowań, jest tzw. wełna drzewna. Tworzy ona doskonały duet z opakowaniami drewnianymi oraz tekturowymi, a jedną z jej największych zalet jest fakt, iż jest materiałem ekologicznym. Produkt ten dostępny jest w atrakcyjnej cenie i w praktycznie nieograniczonej ilości. Korzystanie z niego jest prostym sposobem na wypełnienie pustej przestrzeni wewnątrz pudełka, pozwalając jednocześnie skutecznie zabezpieczyć różnego rodzaju przedmioty przez przypadkowym uszkodzeniem.

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych wypełniaczy. Na rynku można bez problemu nabyć jej różne odsłony, niejednolite m.in. pod względem grubości. Jej elastyczność sprawia, że bardzo łatwo, szybko i przede wszystkim skutecznie owija się nią praktycznie dowolny przedmiot. Najczęściej służy do zabezpieczenia książek oraz elektroniki. Nie jest to materiał ulegający zbyt łatwo rozerwaniu, dlatego nawet dość ostre krawędzie danego przedmiotu nie powinny stanowić zagrożenia dla folii bąbelkowej. Jej popularność wynika również z tego, że świetnie sprawdza się jako produkt działający antystresowo, o czym przekonał się każdy, kto miał okazję dłużej posiedzieć w wygodnym fotelu i dotykać palcami kolejne bąbelki.

Styropian

Styropian powszechnie wykorzystywany jest w celu ocieplania budynków, ale z racji swojej uniwersalności służy także do wypełniania nim opakowań. Jest to materiał wyjątkowo przydatny, gdy w danym pudełku znajdują się elementy do montażu poszczególnych konstrukcji (np. mebli). Dzięki możliwości wykonania nim praktycznie dowolnego wgłębienia doskonale dostosowuje się do kształtu zabezpieczanych za jego pomocą przedmiotów, gwarantując im także odpowiednią stabilność.

Poduszki wypełnione powietrzem

Znane wszystkim poduszki powietrzne są zdolne skutecznie zabezpieczyć nie tylko osoby poruszające się samochodami, ale też różnego rodzaju przedmioty – najczęściej niewielkiego rozmiaru – ale oczywiście w zdecydowanie innej już formie. Zapewniają one transportowanym w pudełku przedmiotom świetną amortyzację, a przy tym prezentują się w sposób, który nie wzbudza większych kontrowersji. Dzięki temu można umieścić je w większości opakowań, wiedząc, że doskonale będą pełnić swoją funkcję. Nie powinny być jednak stosowane tam, gdzie zachodzi możliwość ich przebicia. Jeśli więc zamierzasz stosować je do zabezpieczenia przedmiotów o ostrych krawędziach, użyje lepiej innego materiału.

Wiórki papierowe

Papierowe wiórki uzyskiwane są w wyniku recyklingu. Cechuje je zatem wysoki stopień przyjazności dla środowiska. Poza tym ich niewielkie rozmiary sprawiają, że można wypełnić nimi praktycznie każdą przestrzeń. Znajdują dla siebie zastosowanie zarówno w pudełkach prezentowych, jak i wielu innych. Nie zaleca się jednak wykorzystywania ich w opakowaniach narażonych na oddziaływanie na nich wysokich temperatur, ponieważ są łatwopalne.

Dlaczego możesz, ale nie zawsze powinieneś stosować poszczególne wypełniacze opakowań?

Wymienione przez nas wyżej wypełniacze opakowań są, jak już wcześniej podkreślaliśmy, tylko jednymi z wielu. Tak naprawdę w celu zabezpieczenia swojego towaru możesz niekiedy użyć materiałów, które w danym momencie posiadasz pod ręką. Weź jednak pod uwagę to, że jeśli oferujesz swoim klientom produkt wysokiej jakości i chcesz jeszcze bardziej podnieść jego prestiż, nie powinieneś owijać go przykładowo starymi gazetami. Wyglądałoby to bowiem nieprofesjonalnie, a żaden producent nie chce przecież uchodzić w oczach swoich Klientów za kogoś niepoważnego. Lepiej jest więc zainwestować w nabycie nie tylko dobrze chroniących, ale też estetycznie prezentujących się wypełniaczy, których obecność w opakowaniach pozwala zamaskować wolną przestrzeń. Osiągnięcie takiego efektu okazuje się bardzo potrzebne zwłaszcza w sytuacji, gdy okazuje się, że dane opakowanie jest o wiele za duże względem przedmiotu, który został w nim umieszczony, a nie masz możliwości wykorzystania mniejszego pudełka.

LinkedIn
Instagram