Opakowania kartonowe

Kartony do paczkomatów – jakie wybrać?

Autor: 13 stycznia 2022 25 maja, 2022 Brak komentarzy

Paczkomaty stały się niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego –  korzystanie z nich jest wyjątkowo wygodne, praktyczne, a także pozwala zaoszczędzić czas. Wielu użytkowników chwali sobie tę formę dostarczania przesyłek ze względu brak konieczności kontaktu z kurierem. Dzięki temu możemy odebrać przesyłkę w dowolnym momencie dnia, a nawet w nocy. Ta forma wysyłki jest też bardzo wygodna dla drugiej strony. Sprzedający na korzystnych warunkach może umieścić przesyłkę w paczkomacie i wysłać ją do nadawcy bez większego ryzyka, że nie zostanie ona dostarczona. W tym przypadku ponownie można wykluczyć czynnik ludzki w postaci kuriera. 

Korzystanie z paczkomatów sprawdza się w wielu firmach, od tych zupełnie małych, po naprawdę wielkie przedsiębiorstwa, które dodatkowo wysyłają duże gabarytowo przesyłki. Przechodząc do pakunków, każdy z nich powinien być odpowiednio zapakowany. To podstawa w przypadku przesyłek wysyłanych przez firmy kurierskie czy właśnie paczkomaty. Kartony do wysyłek powinny mieć gabaryty dopasowane do rozmiaru przesyłki, jaka znajdzie się w ich wnętrzu, a jednocześnie odpowiadać rozmiarom odgórnie narzuconym przez firmę obsługującą paczkomaty. Opłaca się zatem znaleźć idealne kartony, które nie przysporzą nam problemów podczas pakowania i umieszczania przesyłek w paczkomatach. Kartony do paczkomatu powinny być także trwałe i proste przy składaniu. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo dostarczanego towaru. Warto także wspomnieć o tym, że kartony to jedna z najwygodniejszych i najpraktyczniejszych form pakowania przesyłek na rynku. Korzystają z niej firmy, które zajmują się kosmetykami, produkcją akcesoriów dla dzieci, zwierząt, czy wysyłką książek. Towar nie ma w tym przypadku większego znaczenia. Zarówno dla sprzedawców, jak i dla konsumentów liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo artykułu, który znajduje się w środku.

Karton do paczkomatu – najważniejsze cechy

Kartony do paczkomatów, które zmieszczą się do standardowych rozmiarów punktu do nadawania przesyłek, muszą spełniać kilka ważnych cech. W pierwszej kolejność należy zwrócić uwagę na wymiary. Zbyt dużego kartonu nie umieścimy w żadnej skrytce, natomiast zbyt mały może się zagubić, zwłaszcza jeśli skrytka będzie zawierać dwie paczki. Zatem odpowiedni dobór wielkości opakowania to absolutna podstawa. Kartony do paczkomatów dzielą się na kilka rozmiarów. Zanim nadamy przesyłkę do wybranego wcześniej paczkomatu, należy dokonać wyboru wszystkich parametrów na stronie przewoźnika. Najważniejsza jest waga wszystkich paczek, bez względu na ich wielkość może wynosić maksymalnie 25 kg. To ujednolicenie wynika z opcji umieszczenia paczki w najwyższej skrytce. Wyjęcie cięższej paczki może się wówczas okazać niewykonalne lub nawet niebezpieczne. 

Przeważnie wielkość paczek, które można umieścić w najpopularniejszych paczkomatach, dzieli się na 3 warianty. Pierwsza wielkość jest najmniejsza, a jej maksymalne wymiary to: 80x380x640 mm, przy czym minimalna wysokość to 1 mm. Druga wielkość (określana nazwą gabaryt B) może mieć maksymalnie 190x380x640 mm. W tym przypadku minimalna wysokość określona przez przewoźnika to 81 mm. Trzecia opcja, czyli gabaryt C, pozwala na umieszczenie paczki o maksymalnej wielkości 410x380x640 mm i minimalnej wysokości 191 mm.

Dzięki idealnemu dopasowaniu do wyżej określonych parametrów unikniemy dopłaty lub sytuacji, w której paczka nie zmieści się do skrytki i jej wysyłka okaże się niemożliwa.

W ofercie sklepu janbox.pl znajdziesz cały przekrój kartonów, jakie zostały ściśle przystosowane do wielkości określonych w regulaminie przewoźnika. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której wysyłka nie będzie możliwa. Taka opcja przyda się zwłaszcza dla sprzedawców zazwyczaj korzystających z opcji wysyłek przy użyciu paczkomatu. Nabycie większej ilości kartonów pozwoli na oszczędność czasu oraz ujednolicenie oferty sprzedawcy. W asortymencie janbox.pl znajdziesz ciekawe propozycje kartonów klapowych, a także opakowań w międzynarodowym standardzie FEFCO. Każdy z nich został przystosowany do tego, aby zoptymalizować proces pakowania produktów, ujednolicić ofertę oraz ułatwić pakowanie. Ponadto nie musisz każdorazowo dopasowywać wielkości kartonu do przesyłki i szukać nowej firmy, która dostarczy Ci idealnie zaprojektowane kartony. Paczkomat, z którego skorzystasz, z pewnością będzie miał pasującą skrytkę na Twoje pudełko z wyjątkową zawartością. Dzięki trwałym kartonom paczki dotrą do klientów w perfekcyjnym stanie.

Gdzie kupić karton do paczkomatu?

Paczkomaty są wspaniałym rozwiązaniem nie tylko ze względu na wygodę klientów i sprzedawców, lecz także na ekologię. Na czym dokładnie polega ich korzystny wpływ na środowisko? Już wyjaśniamy. Paczka, która znajduje się w magazynie, odbierana jest przez kuriera – dostarcza on zamówienia jedynie do paczkomatów znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie. Wówczas nie musi od krążyć między wieloma różnymi adresami, wystarczy, że np. 10 przesyłek umieści w jednym paczkomacie. W tym miejscu następuje pierwszy punkt, w którym znacząco zmniejszamy emisję dwutlenku węgla. Ponadto paczkomaty obecnie są zlokalizowane w wielu miejscach i z reguły każdy klient wybiera ten, który znajduje się najbliżej jego miejsca pracy lub domu, a co za tym idzie, udaje się tam zazwyczaj pieszo. I w tym miejscu ponownie ograniczamy wydzielanie dwutlenku węgla do atmosfery. Między innymi dlatego klienci tak chętnie korzystają właśnie z tej formy wysyłki paczek. 

Jeśli jest to jedna z najczęściej wybieranych form dostaw produktów, sprzedawcy powinni dostosować do niej swoje przesyłki. W związku z tym tak ważne jest nabycie odpowiedniego pudełka. Karton do paczkomatu, który będzie trwały, a do tego nie sprawi trudności przy otwieraniu, z pewnością przypadnie do gustu zamawiającym. Świadomi konsumenci, decydując się na zakup produktów, zwracają także uwagę na wygląd i rodzaj opakowania. Liczy się możliwość wykorzystania go ponownie oraz wykonanie z dbałością o każdy szczegół, co również dodatkowo zabezpiecza przesyłkę. Warto również wspomnieć, że odpowiednio gruby karton sprawia, że nie wymagane jest umieszczenie dodatkowej warstwy zabezpieczającej wewnątrz. Często jest ona zrobiona z folii bąbelkowej, która nie jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Dlatego im grubszy i trwalszy karton, tym lepiej dla planety. 

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić pudełko do paczkomatu, które jest nie tylko ciekawe pod względem designu i trwałe, lecz także idealnie dopasowane do Twoich wymagań, znajdziesz je w renomowanych sklepach, takich jak janbox.pl. To właśnie tutaj dopasujesz wygląd kartonu do swoich potrzeb oraz do szaty graficznej, która obowiązuje w twoim sklepie. Każdy z nich będzie świetnie pasował do każdej ze skrytek znajdujących się w paczkomacie. Idealnie dostosowany rozmiar, a także sposób zamykania to wizytówka janbox.pl. Warto zawsze wybierać firmy, które specjalizują się w danej dziedzinie. Tak samo jest w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się dostarczaniem kartonów najwyższej jakości.

Dostosuj kartony do wysyłek do swoich potrzeb

Okres pandemii zwiększył sektor wysyłki przesyłek poprzez paczkomaty. Wiele osób korzysta obecnie z tej w pełni bezpiecznej formy dostarczania paczek. W konsekwencji zwiększyła się również potrzeba zakupu kartonów o odpowiednich gabarytach. Szereg firm decyduje się na sprzedaż wyłącznie w formie online, dlatego kartony stają się bardzo istotnym elementem w praktycznie każdym przedsiębiorstwie. Warto wspomnieć, że aby karton do paczkomatu właściwie spełniał swoją funkcję, musi być odporny na uszkodzenia, trwały, a także prosty w złożeniu. Ta ostatnia cecha pozwala usprawnić cały proces dostarczania przesyłek. Paczki pakowanie są sprawniej, a tym samym znacząco skraca się czas dostarczania towaru do klienta. Powinien on również idealnie współgrać z szatą graficzną sklepu, z którego pochodzi. Dlatego pudełka w odpowiednim rozmiarze, a dodatkowo proste w złożeniu i z pięknym wykończeniem to obecnie obiekt pożądania wielu przedsiębiorców. Zwłaszcza w przypadku mniejszych firm, gdzie jedna osoba ma do wykonania kilka zadań, w tym skompletowanie zamówienia oraz zapakowanie go w odpowiedni sposób.

Złożenie kartonu mogłoby się z pozoru wydawać prostą sprawą, jednak niekoniecznie musi takie być. Wiele zależy w tym przypadku od firmy zajmującej się dostarczaniem opakowań. Najlepiej znaleźć dostawcę specjalizującego się w doborze kartonów we właściwym rozmiarze, który bez trudu umieścisz w paczkomacie. Tego egzaminu nie zdają niestety opakowania dostępne w sklepach budowlanych. Są one zazwyczaj zbyt słabe pod względem konstrukcji, a co za tym idzie, mogą nie przetrwać etapu transportu. Poza tym ciężko się je składa, co wydłuża znacząco proces pakowania. Nie mają one także rozmiarów przystosowanych do skrytek znajdujących się w paczkomatach. Firmy, które zajmują się wytwarzaniem, a jednocześnie przystosowywaniem kartonów do wymagań klienta to najlepsze rozwiązanie. Jedną z nich jest janbox.pl. W naszej ofercie znajdują się pudełka, które bez trudu spełnią wymagania firm przewozowych. Do tego są wyjątkowo trwałe i solidnie wykonane, co zapewni twojej przesyłce odpowiednie bezpieczeństwo. Kolejną kwestią jest szata graficzna, dobierana do wymagań danego sklepu. Nie ma tu rzeczy niemożliwych. Nie zapomnij również zwrócić uwagę na sam materiał, z jakiego został wykonany karton. Powinien być on na tyle gruby i wytrzymały, aby bez trudu unieść zawartość do 25 kg. Ta waga to maksymalne obciążenie, jakie może być umieszczone w paczkomacie, oczywiście przy uwzględnieniu odpowiednich gabarytów pakunku. Stawiając na jakość nie tylko samego towaru,  lecz także opakowania, wychodzisz naprzeciw oczekiwaniom klienta, dla którego liczy się ochrona zamówionej przez niego przesyłki w trakcie transportu.